Hotel Bristol Warsaw – 5 powodów, dla których warto zatrzymać się właśnie w tym miejscu

14 stycznia 2025

Ulica Krakowskie Przedmieście  42/44 w Warszawie to adres, pod którym znajduje się budynek pięciogwiazdkowego hotelu Bristol Warsaw. Jest to niezwykłe miejsce z ponad 120 letnią historią, goszczące światowych przywódców, laureatów nagrody Nobla, słynnych malarzy, gwiazdy kina czy światowej sławy piosenkarzy. Wybór tego hotelu nie był przypadkowy, bowiem zarówno jego wnętrze jak i obsługa gości jest na naprawdę wysokim poziomie. Docenili to użytkownicy portalu Travel  + Leisure uznając Hotel Bristol, a Luxury Collection Hotel Warsaw za jeden z 500 najlepszych hoteli na świecie w 2021 roku. Warto podkreślić, że należy on jako jedyny w Polsce do The Luxury Collection, amerykańskiej sieci zrzeszającej najbardziej luksusowe hotele na świecie. 

Przedstawiamy pięć najważniejszych powodów, dla których warto spędzić czas właśnie w tym miejscu.

Historia hotelu oraz jego sławni goście

Należy dodać – niezwykła historia zaczynająca się pod sam koniec XIX wieku. Właśnie w tym czasie spółka, w skład której wchodzili: Ignacy Paderewski, Edmund Zaremba oraz Stanisław Roszkowski zakupiła pałac Tarnowskich. Budynek przeznaczono do rozbiórki, zaś na części jego terenu postanowiono zbudować hotel. Kamień węgielny wmurowano w kwietniu 1899 roku a już 19 listopada 1901 roku przyjęto pierwszych gości. Kryształowa winda, urządzone z przepychem wnętrza w stylu secesyjnym projektu Otto Wagnera, w późniejszym okresie dzieła Wojciecha Kossaka wiszące jednej z restauracji ( w ramach spłaty jego zobowiązań finansowych wobec hotelu ) jak również własna elektrownia, pralnia chemiczna, ośmioosobowe omnibusy elektryczne do obsługi gości, świadczyły o światowym poziomie hotelu Bristol Warsaw.  Od 1928 do 1948 roku właścicielem hotelu był Bank Cukrownictwa, który zadecydował o konieczności modernizacji nowo zakupionego obiektu – do wszystkich pokoi doprowadzono wodę oraz zmieniono wystrój pomieszczeń pozbywając się większości ozdób w stylu secesyjnym.  Podczas II wojny światowej budynek hotelu został zniszczony w dość niewielkim stopniu i wciągu dwóch lat po jej zakończeniu ponownie otworzył się dla gości. W 1952 roku właścicielem zostało państwowe przedsiębiorstwo Orbis, zarządzające hotelem do jego zamknięcia w 1981 roku. Dopiero 17 kwietnia 1993 roku, już po po gruntownym remoncie ponownie, uruchomiono działalność hotelu Bristol Warsaw. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że  uroczystego otwarcia dokonała Margaret Thatcher – była premier Wielkiej Brytanii.

W trakcie swego długoletniego funkcjonowania hotel Bristol Warsaw był miejscem spotkań ówczesnej śmietanki towarzyskiej. W jego pokojach miał swoją pracownię Wojciech Kossak oraz kompozytor Karol Szymanowski, natomiast Ignacy Paderewski odbywał istotne dla kraju spotkania z politykami. Właśnie w nim w 1913 roku odbywał się powitalny bankiet na cześć przybyłej do kraju  noblistki  Marii Skłodowskiej – Curie, oraz w 1923 roku pożegnalny na cześć Józefa Piłsudskiego. Innymi, sławnymi gośćmi hotelu byli między innymi: królowa Elżbieta II z małżonkiem , George H.W.Bush, Jacques Chirac, John i Jacqueline Kennedy,cesarz Akihito,  Dalajlama, Charles de Gaulle, Bill Gates, Tina Turner. Mick Jagger, Paul Mc Cartney, Michael Jackson, Wisława Szymborska, Woody Allen, Sophia Loren, Pablo Picasso, Jan Kiepura, Naomi Campbell, Marlena Dietrich.

Luksusowe apartamenty

Hotel Bristol Warsaw dysponuje 165 pokojami i 41 apartamentami utrzymanymi w odświeżonym, niezwykle eleganckim stylu art déco . Do wyboru mamy zarówno pokoje o powierzchni 24 – 29 metrów kwadratowych, jak i apartamenty mierzące 110 czy 140 metrów kwadratowych. Skupmy się jednak na wypoczynku w iście królewskim stylu. Do największych, najbardziej luksusowych należy:

  • Apartament Glorietta – 140 metrów kwadratowych, na których znajduje się salon z jadalnią oraz dwie oddzielne sypialnie z garderobą, dwie wyłożone marmurem łazienki, dodatkowa toaleta dla gości. Z apartamentu rozpościera się widok na Krakowskie Przedmieście i park. Cena – 6310 za noc
  • Apartament Paderewski – 110 metrów kwadratowych. Do dyspozycji mamy salon z jadalnią, sypialnię, dwie wyłożone marmurem łazienki oraz balkon. Ten historyczny apartament znajduje się pod nadzorem konserwatorów sztuki, na jego wyposażeniu znajduje się bowiem oryginalne biurko oraz krzesło należące go Ignacego Paderewskiego. Jeżeli zależy nam na jeszcze większej przestrzeni, to istnieje możliwość połączenia apartamentu nawet z 6 innymi przylegającymi pokojami. Cena – około 7000 zł za noc.

Rezerwując powyższe apartamenty mamy zagwarantowane między innymi następujące usługi: transfer limuzyną marki Mercedes z lotniska Chopin i z powrotem, całodobowe usługi concierge i lokaja. Dodatkowo: bezpłatny barek z alkoholem, nielimitowany dostęp na siłownię, basen, saunę, łaźnię parową oraz 60 minutowy masaż dla dwóch osób do zrealizowania w hotelowym spa ( Apartament Paderewski ).

Strefa niebiańskiego relaksu

Masaż gorącymi kamieniami, zdejmujący napięcie z całego ciała masaż z elementami aromaterapii wybranymi przez nas olejkami, masaż twarzy a może szwedzki masaż? Bogaty wybór zabiegów na ciało oraz twarz w hotelowym spa sprawi, że każdy, kto odwiedzi Bristol Spa Warsaw z całą pewnością wyjdzie z gabinetu w pełni zrelaksowany i zadowolony z profesjonalnej obsługi. Wszystkie zabiegi odbywają się w niezwykle komfortowych, eleganckich wnętrzach.

Restauracje oraz bary

Grillowana ośmiornica, tataki z wołowiny Wagyu, comber jagnięcy – to tylko niewielki ułamek z propozycji  menu restauracji znajdujących się na terenie hotelu Bristol Warsaw.

Goszczący w obiekcie  mogą udać sie na kulinarną ucztę do poniższych lokali:

  • Gin bar Lane’s – niezwykle bogaty wybór najwyższej jakości alkoholi z całego świata podawanych w ręcznie robionych kieliszkach.
  • Café Bristol – oprócz wyśmienitej kawy warto skusić się również na torcik Café Bristol. W menu znajdziemy propozycje śniadań, zdrowe smoothie, makarony i desery.
  • Restauracja Marconi – nowoczesne podejście do kuchni polskiej. Szef Kuchni Michał Tkaczyk stawia na sezonowe produkty od lokalnych dostawców, zaś w każdą pierwszą niedzielę miesiąca restauracja zaprasza na brunch, któremu towarzyszy muzyka na żywo.
  • Bar Kolumnowy – w każdy piątek i sobotę popijając koktajl posłuchamy muzyki jazzowej na żywo. Prawdziwa uczta dla zmysłów.
  • Champagne Bar Belle Epoque – zlokalizowany na 7 piętrze hotelu Bristol Warsaw nie bez powodu uważany jest za najpiękniejszy taras widokowy w Warszawie. Delektując się najlepszym szampanem możemy podziwiać wieczorną panoramę stolicy, w tym Trakt Królewski. Jednak aby się tam dostać niezbędne jest zdobycie tajemniczego hasła.

Imponujące zaplecze konferencyjne

Hotel Bristol Warsaw dysponuje 10 eleganckimi, stylowymi salami konferencyjnymi o łącznej powierzchni ponad 1000 metrów kwadratowych. Wyremontowaniem pomieszczeń zajęło się prowadzone przez słynnego architekta wnętrz Davida d’Almadę londyńskie studio Sagrada, którego specjalizacją jest projektowanie eleganckich, luksusowych wnętrz. Wszystkie sale są klimatyzowane,  posiadają dostęp do dziennego światła, nowoczesnego sprzętu technicznego oraz zapewniają obsługę na najwyższym poziomie. Każdy z salonów posiada swojego patrona, co znalazło odzwierciedlenie podczas projektowania ich wnętrz.

  • Salon Chopin I i II
  • Salon Moniuszko
  • Salon Kiepura
  • Salon Kossak
  • Salon Reymont
  • Salon Mickiewicz
  • Salon Curie
  • Salon Marconi III
  • Salon Słowacki

Hotel Bristol Warsaw jest miejscem, gdzie przykłada się ogromną uwagę na indywidualne potrzeby gości. Obsługa stara się, aby nasz krótszy lub dłuższy pobyt w tym miejscu przyniósł wyłącznie dobre wspomnienia.